Spotkanie z pielęgniarką

Dnia 10-04-2019r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Dlatego odwiedziła nas Pani Pielęgniarka, która opowiadała dzieciom o swojej pracy i udzieliła cennych rad jak dbać ć o swoje zdrowie.

zobacz więcej zdjęć

Wychowanie patriotyczne w przedszkolu


"Polska to wszystko co sercu drogie, dlatego drogie bo swoje"
Leopold Staff.

Od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się w umyśle i sercu dziecka, zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne wartości i przywiązania do kraju ojczystego.

Wykorzystując dziecięcą ciekawość i stałą gotowość do poznawania i przeżywania nasze Przedszkole starało się formować plastyczną i wrażliwą naturę dziecka tak, by kiedyś słowo „Polak" i „Ojczyzna" wypowiadało z najgłębszą dumą. Dzieci starsze poznawały nazwy i herby ważniejszych miast oraz legendy z nimi związane. Poznawały i świętowały ważne dla kraju wydarzenia historyczne. Poznawały sylwetki sławnych Polaków i uczyły się być z nich dumni. Odkrywały, poznawały polskie tradycje ludowe oraz konieczność ich przekazywania następnym pokoleniom dla zachowania tożsamości. Podsumowując realizację treści programowych związanych z patriotyzmem został zorganizowany w Przedszkolu przegląd tańców, wierszy i piosenek "Dla Ciebie śpiewam Ojczyzno moja" gdzie przedszkolaki wyrażały swoje " umiłowani Ojczyzny" w języku sztuki, w języku gestów, tańców i symboli. Dzieci z grup starszych wiekowo uczestniczyły również w Quizie sprawdzającym wiedzę o Polsce.

"Pieśni są niczym ziarenko, z którego gdy padnie na podatny grunt wyrasta piękne i silne drzewo. Gdy śpiewamy piosenki patriotyczne serca dziecięce otwierają się na bogaty dorobek kultury polskiej a patriotyzm już zaczyna kiełkować i powoli wzrastać by kiedyś dojrzeć i zaowocować w dorosłym życiu"

zobacz więcej zdjęć

 

Dzień otwarty w przedszkolu

Dnia 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty, dzieci z pomocą pan przygotowały piękny powitalny program artystyczny dla rodziców z dziećmi. Po występach nowo przybyli goście mogli obejrzeć sale, zapoznać się z paniami. Które przygotowały dużo zabaw np. z chustą animacyjną. Dzieci mogły się pobawić autami, lalkami a także tworzyć piękne rysunki. Na koniec dzieci otrzymały balonika oraz małą niespodziankę. Dziękujemy rodzicom za przybycie z dziećmi i do zobaczenia w naszym przedszkolu.

zobacz więcej zdjęć

Teatrzyk Kukiełkowy w Oddziale V „Leśne Ludki ”

„Jak wiosna kwiaty malowała i o niezapominajkach, zapomniała"

zobacz więcej zdjęć

Wiosenne spotkanie z „Żabą Balbinką”

W dniu 18 marca 2019 r. o godz. 9.30 Biblioteka w Ryglicach zorganizowała spotkanie edukacyjne w którym uczestniczyły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Ryglic.
Spotkanie poprowadził pan Michał Karczmarz – pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Przedszkolaki z grup: „Tygryski" i „Pracowite Pszczółki" wysłuchały opowieści pt. „Wiosenne spotkanie z Żabą Balbinką". Na początku dzieci zapoznały się z zagadkami związanymi z przyrodą na, które bardzo chętnie odpowiadały. Następnie uczestnicy obejrzeli prezentację i wysłuchali opowieści o życiu i rozwoju żabek. Dzieci dowiedziały się, co to jest kijanka i jak rozwija się z niej żabka. Chłonęły wiedzę o tym, że żaby są płazami, skaczą i rechoczą, mają gładką skórę, a ropuchy – chociaż też są płazami – mają pomarszczoną skórę i nie skaczą, a chodzą, czym się odżywiają i wiele innych ciekawostek z życia płazów. Na koniec wsłuchiwaliśmy się w odgłosy jakie wydają żabki, najbardziej spodobał się odgłos żaby śmieszki.
Przedszkolaki z grupy „Leśne Ludki" wzięły udział w spotkaniu pt. „Płazy i ich ochrona". Podobnie jak w grupie młodszej spotkanie rozpoczęło się od zagadek. Następnie przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia różnych rodzaje płazów, m.in. ropuchę szarą, ropuchę paskówką, ropuchę zieloną, żabę jeziorkową ,żabę wodną, żabę trawną czy salamandrę plamistą. Pan Michał opowiadał również o zagrożeniach dla płazów w Polsce. Ich ochrona jest niezwykle ważna, gdyż w ostatnich latach obserwuje się spadek liczebności ich populacji.
Przedszkolaki jak zawsze aktywnie brali udział w zajęciach, zaskakując niekiedy dużą wiedzą na temat przyrody. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki, które będą pamiątką po spotkaniu z żabkami.

zobacz więcej zdjeć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.