Dzień Marchewki w przedszkolu

29 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu „ Dzień Marchewki ". Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały krótkie przedstawienie na temat zdrowego odżywiania. Utrwaliliśmy sobie że, marchewka nie tylko jest smaczna, ale przede wszystkim posiada liczne wartości odżywcze.

zobacz więcej zdjęć

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

Wiosna to czas na który czekają zarówno dzieci jak i dorośli.

20 marca w naszym przedszkolu oficjalnie rozpoczęła się wiosna. Przyozdobiła przedszkole kolorowymi kwiatami i zachęcała do wspólnego świętowania. Przedszkolaki ubrane na zielono i trzymające w ręku kolorowe kwiatki i baloniki, pożegnały zimę i udały się z „ Zielonym Gaikiem " na spacer wokół przedszkola. Wiosnę powitaliśmy radośnie , bajecznie i tradycyjnie. Dzieci w wiosennych nastrojach i z uśmiechem na twarzy, wróciły do swoich codziennych zajęć pełne nadziei, że cieplejsze dni już wkrótce pozwolą na zabawę w przedszkolnym ogrodzie. To był wspaniały Pierwszy Dzień Wiosny.

zobacz więcej zdjęć

III miejsce w Polsce - gratulujemy

54435207 2253273454738773 7220874072312250368 n54520530 2253273378072114 2725157672729968640 n

Niezwykle miło nam ogłosić iż Nadia Mikrut, z grupy II „Wiolinki" zajęła III miejsce w Polsce w konkursie plastycznym. Nadia gratulujemy.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 4 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla wszystkich dzieci z zakresu udzielenia pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził ratownik medyczny , który opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci słuchały uważnie wskazówek pana ratownika dotyczących np. skaleczenia, utraty przytomności . Utrwaliły podstawowe numery alarmowe oraz w jaki sposób wezwać pomoc przez telefon. Celem spotkania było jak dzieci powinny sobie poradzić w sytuacji zagrożenia , jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie zabawy . Dziękujemy panu ratownikowi za spotkanie.

zobacz więcej zdjęć

Dzień Kobiet


Przyjmijcie Panie ukochane
serdeczne życzenia:
Niech dla Was los szczęśliwy
nigdy się nie zmienia,
lecz niech zawsze lśni bez końca
jak wiosenny promyk słońca.

Z takimi życzeniami obchodziliśmy Dzień Kobiet w przedszkolu, zarówno tych dużych, jak i tych małych. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla dziewczynek i wszystkich pań, program artystyczny połączony z życzenia . Chłopcy wręczyli wszystkim dziewczynką i panią kwiaty . Ten dzień minął w bardzo miłej atmosferze.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.