IX Przegląd Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej

Dnia 26.02.2019r. w Szkole Podstawowej w Bistuszowej, odbył się IX Przegląd Twórczości Dziecięcej dla dzieci 5-6 letnich. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z gr. III -5 latki. Zaprezentowały wiersz J. Brzechwy pt. „ Kłamczucha " oraz taniec „ Powitalny " z płyty „ Muzyka i ruch dla każdego " KLANZY. Zajmując w konkursie II miejsce.

zobacz więcej zdjęć

TŁUSTY CZWARTEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dzieci z oddziału "Leśne Ludki" były gospodarzami "Pączkowej biesiady". Z tej okazji dn. 28. 02. 2019r. odbyło się dla wszystkich przedszkolaków widowisko teatralne pt. "Pączki u babci Honoraty" z nauczycielką Krystyną Piątek w roli głównej oraz Huberta Galasa jako wnuka Wojtusia. Dzieci oglądały sposób robienia prawdziwego masła w dawnej maselnicy. Poznały "przepis" na pyszne pączki oraz sposób ich wykonania. Poznały tradycje Tłustego Czwartku oraz zostały poczęstowane pączkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

zobacz więcej zdjęć

ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA

Od 4 marca 2019r. do 31 marca 2019r. rozpoczynają się zapisy „ nowych " dzieci do przedszkola. WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA można odebrać w przedszkolu.

Bal Karnawałowy w Przedszkolu

6 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym dniu przenieśliśmy się krainy bajek. Rodzice byli bardzo pomysłowi, przygotowali dla swoich dzieci przepiękne stroje. Na balu można było spotkać : wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, Spider-mana. Dzieci świetnie się bawiły w rytm wesołej muzyki , która była przeplatana zabawą i konkursami. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomysłowe przebrania swoich dzieci.

zobacz więcej zdjęć

Dzień Babci i Dziadka


Kochana Babciu!
Jak można pomieścić w sobie,
tyle troski, ciepła i miłości?
Jak można podarować innym
tyle uśmiechu, dobroci i radości?
Jak można - powiedz Babciu – stać się jak Ty,
cudownym człowiekiem?

Z tymi życzeniami dnia 31 stycznia w naszym przedszkolu odbył się dzień Babci i Dziadka. Dzieci na tą uroczystość przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Ten dzień był pełen wzruszeń, uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i pełne zachwytu twarze babć i dziadków utwierdziły nam jak ważne są takie spotkania z wnukami. Na zakończenie uroczystości dzieci zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom 100 lat i wręczyły laurki.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.