Sałatka jarzynowa w wykonaniu maluszków

saatka jarzynowa u maluchow 1 20191125 1678446834

W związku z tematem jaki został poruszony w gr I 3-latków czyli zdrowia, warzyw i owoców, maluszki wykonały pyszną i zdrowa sałatkę jarzynową. Dzieci przypomniały sobie przy okazji zasady zdrowego odżywiania jakie powinny towarzyszyć nam przy obowiązkach dnia codziennego ,a następnie próbowały  wykonanej sałatki. Miejmy nadzieję, że warzywa i owoce staną się codziennymi przekąskami naszych przedszkolaków .

Zobacz więcej zdjęć...

Odwiedziny przedszkolaków u bocianów

bociany

Dnia 20 września akurat w Dzień Przedszkolaka dzieci 6 letnie naszego Przedszkola miały możliwość uczestniczenia w niezwykłej lekcji przyrody i ekologii na którą zaprosiła nas Pani Dorota Turczyn. Pani Dorota zorganizowała dla dzieci "Spotkanie" z parą młodych bocianów, którymi opiekowała się od dłuższego czasu. Jak to możliwe?. Bociany powinny być już na półmetku podróży do ciepłych krajów. Dlaczego nie odleciały razem ze swoimi rodzicami? Dlaczego rodzice je zostawili i sami odlecieli? Jak trafiły do Pani Doroty? Na te i inne pytania Pani Dorota udzieliła przedszkolakom obszernych wyjaśnień. Dzieci obserwowały bociany, które przechadzały się po ogródku . Szkoda, że nie można było ich dotknąć, pokarmić. Dzieci dowiedziały się również , że tego robić nie wolno w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Wspaniała lekcja o życiu i zwyczajach bocianów ale również lekcja ekologii i empatii w stosunku do zwierząt. Zainteresowanie było wielkie tym bardziej, że obserwowaliśmy bocianią rodzinę  od wiosny bo jest ona przecież częścią naszej Małej Ojczyzny i nikt nie zdawał sobie sprawy, że taki los ich spotka. Dziękujemy Pani Dorocie oraz innym, którzy pomogli zaopiekować się bocianimi sierotami. Wszyscy mamy nadzieję, że zdrowo przezimują w Schronisku i na wiosnę już jako dorosłe dołączą do swojej bocianiej rodziny.

 

zobacz więcej zdjęć 

Wycieczka 5-latków do parku

71212917 715128578948156 632390340417945600 n

W piękny jesienny poranek gr. III „Wiolinki” wybrała się na wycieczkę w poszukiwaniu skarbów jesieni. Dzieci z radością dostrzegały zmiany zachodzące w przyrodzie, zwiastujące kolejną porę roku.  Skarbami z wycieczki wzbogaciły swój kącik przyrody, wprowadzający jesienny nastrój do sali.

 zobacz zdjęcia...

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Starszaki zaprezentowały bogaty program artystyczny. Dzieci kończące edukację w przedszkolu, otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, pamiątkowe przedszkolne tablo oraz książki z życzeniami sukcesów w szkole. Życzymy dużo słońca i wspaniałych przygód w wakacje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za całoroczną współpracę.

zobacz więcej zdjęć

Wizyta 6-latków w Szkole

Tradycyjnie w czerwcu dzieci z najstarszych grup wiekowych, udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej. Celem tej wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkoły, klasą w której będą się wkrótce uczyć, świetlicą, pracowniami, salą gimnastyczną oraz spotkać przyszłą nauczycielkę i starszych kolegów. Ale najważniejsze dla dzieci było to że mogły posiedzieć w szkolnych ławkach i poczuć się już prawdziwymi uczniami.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.