Przedstawienie "Królewna zamieniona w żabę"
13 marca odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne pt. ?Królewna zamieniona w żabę" w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru ?KOMETA".

Tematem przewodnim przedstawienia była promocja zdrowego stylu życia oraz używania form grzecznościowych.
Żywa, komiczna gra aktorów i nawiązywany kontakt z dziećmi sprawiły, że dzieci bawiąc się aktywnie uczestniczyły w odbiorze ?sztuki" a tym samym zrozumiały jej przesłanie: "Słowo przepraszam powinni używać wszyscy niezależnie od pozycji życiowej".

Zobacz więcej zdjęć

Przedstawienie "Zdrowie - ważna sprawa"6 lutego 2013r. przedszkolaki obejrzały spektakl pt. ?Zdrowie ważna sprawa" w wykonaniu aktorów z teatru krakowskiego ?Artma" Treść przedstawienia dotyczyła nieprawidłowego odżywiania - spożywania nadmiernej ilości słodyczy, braku ruchu oraz jego skutków dla zdrowia, pięknej i zgrabnej figury i sprawności ruchowej człowieka.

Komiczny przekaz sprawił, że dzieci doskonale się bawiły a zarazem zrozumiały przesłanie spektaklu.

Zobacz więcej zdjęć

Przekaż 1% na przedszkole swojego dziecka!

 


Nadarza się kolejna okazja udzielenia Naszemu Przedszkolu pomocy poprzez przekazanie 1% podatku. każda deklaracja przekazania 1% to świadectwo wielkiej odpowiedzialności za nasz wspólny cel, jakim jest jak najlepsze kształcenie i wychowanie naszych dzieci.

Nie trzeba nic wpłacać. Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę przedszkola wraz z Numerem Identyfikacyjnym Partnera (500000019095), numerem KRS (0000031762) i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych procedur, dokumentów ani czekania. Urząd Skarbowy zajmie się resztą sam.

Specjalnie dla partnerów akcji "1% dla mojej szkoły" i "1% dla mojej organizacji" udostępniony został darmowy program PIT Format 2012 do wypełniania zeznań PIT 2012. Program automatycznie obliczy 1% podatku i wpisze: Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" z numerem KRS 0000031762. Wpisz w celu szczegółowym Nazwę Twojej Placówki wraz z Identyfikacyjnym Numerem Partnera (INP).

Darmowy Program PIT Format 2012 dostępny jest na stronie internetowej www.ps.org.pl. Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" przekazuje 100% zebranych środków w ramach akcji "1% dla mojej szkoły" dla swoich partnerów.

Twój 1% zmienia szkołę Twojego dziecka. Tak mało, a tak wiele.

Bal Karnawałowy
7 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Na imprezie pojawiły się królewny, elfy i wróżki w towarzystwie kowbojów, Indian i piratów. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Dzieci tańczyły i brały udział w licznych konkursach i atrakcjach przygotowanych przez panie wychowawczynie. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Zobacz więcej zdjęć

 

Dzień Babci i Dziadka


1 lutego w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, recytowały wiersze i śpiewały piosenki oraz wręczyły wcześniej wykonane upominki. Przedszkolaki przedstawiły również Jasełka, które raz jeszcze przeniosły wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia,
O tym dniu pamięta każdy wnuk i wnusia.
My - wasi wnuczkowie - również pamiętamy
Swoim Babciom i Dziadkom życzenia składamy

Zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.