Kolorowe kanapki

Na dzisiejszych zajęciach dzieci najmłodsze i pięcioletnie przygotowały kolorowe kanapki „mini mini" z sucharków pszennych pełnych błonnika pokarmowego. Na początku zajęć dzieci dokładnie umyły rączki i ubrały fartuszki w których poczuły się jak prawdziwe kucharze. Następnie przyjrzeli się dokładnie zgromadzonym produktom i poznali ich wartości odżywcze. Dużą atrakcją dla dzieci, zwłaszcza dla biorących udział po raz pierwszy w zajęciach kulinarnych była możliwość samodzielnego wykonania smacznej, kolorowej kanapki.

zobacz więcej zdjęć

Podziękowania dla rodziców

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom, za wykonanie pięknych świątecznych Aniołów, ozdób choinkowych i świątecznych stroików. Które zostaną przekazane na X II Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie, gdzie rozprowadzane będą z przeznaczeniem na Misje w Argentynie.

zobacz więcej zdjęć

Andrzejkowe czary- mary

30 Listopada w naszym przedszkolu, odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedze na temat zwyczajów andrzejkowych. Przedszkolaki z pomocą pań, mogły sobie powróżyć , układały buciki, przepowiadały sobie przyszłość. Nie zabrakło także dobrej zabawy przy muzyce. Andrzejki w tym dniu były pełne radości , swobody i niespodzianek. Wszystkie dzieci były zadowolone i uśmiechnięte.

zobacz więcej zdjęć

Dzień Pluszowego Misia

26 Listopada 2018 roku w naszym przedszkolu, świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko mogło przynieść ze sobą swoją ulubioną maskotkę. Przypomnieliśmy sobie jak jest bardzo ważny miś dla każdego dziecka. Można go przytulić , a nawet zwierzyć mu się z własnych sekretów. Mamy nadzieję, że to misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

zobacz więcej zdjęć

Pieczemy pierniczki "Katarzynki".

pieczemy katarzynki

„Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka.
Wśród elementów, które zasługują na uwagę są święta,
zwyczaje, obrzędy, obyczaje.
Ich zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe"
M. Kielar- Turska.

Jednym z zadań edukacji regionalnej w oddziale "Leśne Ludki" jest rozbudzenie zainteresowania życiem ludzi w dawnych czasach, oraz odkrywanie, poznawanie i kultywowanie dawnych zwyczajów ludowych w środowisku, regionie.

Pieczenie piernikowych serduszek to nasza tradycja związana z odpustem parafialnym ku czci patronki Ryglickiej Parafii Świętej Katarzyny. W dawnych czasach piernikowymi serduszkami zakupionymi na odpustowych "kramach" chłopcy obdarowywali swoje dziewczyny, sympatie.

Obecnie tego zwyczaju nikt nie kultywuje ale piernikowe serduszka upieczone własnoręcznie z okazji Święta też smakują wybornie. Przekonały się o tym dzieci z oddziału "Leśne Ludki", które na zajęciach piekły piernikowe ciasteczka a potem je pięknie ozdabiały lukrem i posypką. Część ciasteczek dzieci skonsumowały po wykonaniu. Po jednym serduszku zapakowały jako prezent dla swoich najbliższych. Paniom w przedszkolu, które zostały poczęstowane pierniczkami też bardzo smakowały.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.