Żywienie w przedszkolu

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach


Godziny posiłków w naszym przedszkolu:

8:30 - 9:15 śniadanie
11:30 - 12:45 obiad
14:30 - 14:45 podwieczorek

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. W naszej kuchni przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki. Dzieci otrzymują kolorowe kanapki, owoce, domowe obiady, pyszne surówki, desery i ciasta pieczone w przedszkolu.

U nas dziecko, jeżeli chce, dostaje dokładkę posiłku oraz ma swobodny dostęp do picia. Uczymy posługiwania się sztućcami, przywiązujemy wagę do estetyki podawanych posiłków.

Pracownicy obsługi realizują zasady Kodeksu Dobrej Praktyki Żywieniowej, Dobrej Praktyki Produkcyjnej HACCP w zakresie żywienia i higieny w przedszkolu.

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Żywienie w przedszkolu. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.