Odwiedziny przedszkolaków u bocianów

bociany

Dnia 20 września akurat w Dzień Przedszkolaka dzieci 6 letnie naszego Przedszkola miały możliwość uczestniczenia w niezwykłej lekcji przyrody i ekologii na którą zaprosiła nas Pani Dorota Turczyn. Pani Dorota zorganizowała dla dzieci "Spotkanie" z parą młodych bocianów, którymi opiekowała się od dłuższego czasu. Jak to możliwe?. Bociany powinny być już na półmetku podróży do ciepłych krajów. Dlaczego nie odleciały razem ze swoimi rodzicami? Dlaczego rodzice je zostawili i sami odlecieli? Jak trafiły do Pani Doroty? Na te i inne pytania Pani Dorota udzieliła przedszkolakom obszernych wyjaśnień. Dzieci obserwowały bociany, które przechadzały się po ogródku . Szkoda, że nie można było ich dotknąć, pokarmić. Dzieci dowiedziały się również , że tego robić nie wolno w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Wspaniała lekcja o życiu i zwyczajach bocianów ale również lekcja ekologii i empatii w stosunku do zwierząt. Zainteresowanie było wielkie tym bardziej, że obserwowaliśmy bocianią rodzinę  od wiosny bo jest ona przecież częścią naszej Małej Ojczyzny i nikt nie zdawał sobie sprawy, że taki los ich spotka. Dziękujemy Pani Dorocie oraz innym, którzy pomogli zaopiekować się bocianimi sierotami. Wszyscy mamy nadzieję, że zdrowo przezimują w Schronisku i na wiosnę już jako dorosłe dołączą do swojej bocianiej rodziny.

 

zobacz więcej zdjęć 

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Odwiedziny przedszkolaków u bocianów. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.