Dzień Wszystkich Świętych

1280x540-1

Przełom października i listopada to szczególny czas, w którym wspominamy bliskich zmarłych. W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła pamięta”, której głównym celem było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Dzieci sześcioletnie poznały Miejsca Pamięci w Ryglicach: pomnik o charakterze historyczno – patriotycznym, upamiętniający bohaterów, którzy służyli i oddali życie za Ojczyznę oraz tablicę z nazwiskami osób poległych i pomordowanych w latach 1939-1945 z terenu naszej gminy. W ostatnim tygodniu października każda grupa odwiedziła cmentarz, by wspólnie pomodlić się za zmarłych. Dzieci zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobach Księży, starsze grupy udały się również na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej.

Zobacz więcej zdjęć...

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Dzień Wszystkich Świętych . Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.